Hazır web sitesi

Hazır web sitesi

Hazır web sitesi

Hazır web sitesi denildiğinde aslında herkesin bir soru işareti sahibi olacağını biliriz. Çünkü hazır web sitesi gerçekten bir soru işaretidir. Bu soru işaretini gidermek için etraflıca konuyu araştırmak gerekir. Biz siz yorulmayın diye hazır web sitesi ile alakalı tüm detayları hazırladık. Buyrun beraber devam edelim.

Hazır web sitesi maliyetleri profesyonel web sitesi maliyetlerine göre oldukça düşüktür. Bu durumun bir çok sebebi vardır. Peki neden maliyetleri düşük olan web siteleri, başka firmalarda çok daha fazla maliyetlere denk geliyor? Çünkü hazır web sitesi sahibi olduğunuzda  gerek sayfa içerikleri, gerek sayfa görselleri kopyala yapıştır çalışmasıyla oluşturuluyor. Emin olun yaptığınız işi, yada pazarlamak istediğiniz ürünü bu siteler aracılığıyla doğru şekilde doğru kişilere ulaştıramıyorsunuz. Çünkü zaten seo yada mobil uyumlu çalışmıyor bu web siteleri. Uyumlu olsalar dahi sürekli güncelleme ve bakım gerektiği için web siteniz işlevselliğini kaybediyor.Yani hazır web sitesi özgün olmayan, durumu kurtarmalık bir çalışma diyebiliriz. Hazır web sitesi sözünden kastımız hazır şablon değil. Bunun özellikle altını çizelim.Hazır şablon konusu tamamen farklı bir konu olup, yüklenici tarafından sürekli bakımı yapılacağı için bu sorunları beraberinde getirmez. Sadece kodlarla yazmak daha maliyet getireceği için bu yöntem kodla yazmanın kolaylaştırılmış hali olacaktır. Hazır web siteleri genel olarak görselleri, tekstleri vs leri hazır olarak satılmaktadır. Sadece tekstler ve görseller değil, sitenin tamamı kopyalanır. Onlarca, yüzlerce hatta binlerce aynı çalışmaları görürsünüz. Bazen görüşmeye gideceğiniz şirketin web sitesiyle, kendi web sitenizin aynı olduğunu görmeniz oldukça rastlanan bir durumdur. Kısacası Özgünlüğü yoktur.

Peki bu sitelerin maliyetleri nelerdir? Bu sitelerin maliyetleri aslında düşündüğünüz kadar ucuz değildir. Ayda 50-60 lira taksitle web sitesi sahibi oluyorsunuz. Birkaç yıl bu ödemeyi yapmanız gerekiyor. Zaten 3 yıl içerisinde ödeyeceğiniz rakamlar iyi bir web sitesi ile aynı rakamlara ulaşıyor.Heleki kendi sitenizi kendiniz yaratın masallarını kesinlikle duymayın.Ama burada şununda altını çizmek gerek. Profesyonel web sitesi istemiyorsanız hazır web sitelerini ve blogları tercih edebilirsiniz.

 

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.