Seo uyumlu makale

Seo uyumlu makale

Seo uyumlu makale

Son yıllarda seo büyük önem kazanmış olsa da birçok işletme ve hatta bu işi yürüten birçok firma tam anlamıyla seo nedir sorusuna yanıt vermekte zorlanmaktadır. Seo başarısının birçok anahtarı vardır ki bunların en temeli özgün içerikli makale aslında seo uyumlu makale içerikleridir.

Tüm bileşenler kendi içerisinde son derece önemli konular olsa da biz, öncelikle seo nedir diye başlayacağız. Seo, hepimizinde bildiği üzere Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmiştir. Türkçe olarak ise Arama Motorları Optimizasyonu şeklinde açıklanabilir. Daha açık bir anlatımla internet sitelerinin, arama motorlarına daha uyumlu hale getirilme sürecinde yapılan işlemler bütünlüğü olduğu söylenebilir. Bu uygulama aynı zamanda, ülkemizde popülerliğin sağlanması, marka bilinirliğini arttırabilmek ve online itibar kazanabilme yöntemleri olarak da kullanılır.

Hızla gelişen internet teknolojilerine ayak uydurmak için kurum ve kuruluşlar sürekli olarak yeni reklam stratejileri denemektedir. Seo uygulamalarının farkı ise diğer reklam stratejilerden daha uygun maliyetli bir reklam tekniğini bünyesinde barındırıyor olmasıdır.

Peki, özgün içerik konusu neden bu denli önemli? Çünkü arama motorları özgün içerik konusunda son derece hassaslardır. Bu hassasiyet de siteleri ve firmaları makale satın almaya zorlamıştır. Aksi halde siteler değersiz kabul edilir ve ön sayfalara çıkma şansınız ortadan kalkar.

Makale; herhangi bir konu hakkında yazılan ve o konu hakkında derinlemesine bilgi vermeyi amaçlayan, temel öğesi fikir olan düz yazı türüdür. Makale genel olarak, okuyucuyu bilgilendirmek için yazılıyor olsa da seo uyumlu makale de bu amaca hizmet ederek yazılır fakat bundan farklı olarak bir takım kuralları da bünyesinde barındırır.

Makale ve seo uyumlu makale öncelikle özgün içeriğe sahip olmalı ve okuyucuyu bilgilendirebilmek adına yazılmaya özen gösterilmelidir. Makale ve seo uyumlu makale ayrımı ise bazı başlıklarda kendini göstermektedir. Bu başlıklar ise kısaca şu şekildedir; içeriğin oluşturduğu ana konu yani anahtar kelime %3 ile %5 arasındaki bir yoğunlukla içerikte geçiyor olmalı (tabi bu oran makalenin kelime yoğunluğuna göre değişebilir). Aynı zamanda anahtar kelime ilk 100 kelime içerisinde mutlaka geçmeli, altı çizili ya da kalın stille yazılmalıdır ki içeriğin gücü ön plana çıksın. Aynı zamanda içeriğin akışını başlıklar aracılığı ile desteklemeli ve imla kurallarına dikkat ederek yazıdaki anlam bütünlüğünü koruyabilmek bir diğer önemli konudur.

Tohum düştüğü toprağa göre gelişir. İçeriklerinizi bir tohum titizliğinde hazırlıyor ve toprağına kavuşturuyoruz.

 

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.