Web sitesi yaptırmak istiyorum

Web sitesi yaptırmak istiyorum

Web sitesi yaptırmak istiyorum

Web sitesi yaptırmak istiyorum gibi aklınızda bir düşünceniz var ise öncelikle Vebarocco web tasarım ile karşılaştığınız için şanslı olduğunuz dile getirmek istiyoruz.Türkiye genelinde her gün onlarca web sitesi yaptırmak istiyorum diyen kişiler ve bu kişilerin web sitelerini yapan kişi yada şirketler vardır. Biz bu yazımızda web sitesi yaptırmak isteyen kişilerle yaşadığımız olumsuz görüşmeleri sizlere nakledeceğiz. Neden mi? Birincisi sizin ve kendimizin zamanını boş yere çalmamak, ikincisi web sitesi yaptırmak isteyen kişilerin sorması gereken asıl soruları sormalarını sağlamak. Hadi gelin birkaç başvurunun diyaloglarını inceleyelim.

 

Vebarocco: İyi günler Vebarocco web tasarım şirketi ben ……! Nasıl yardımcı olabilirim?

Müşteri: Merhaba. Ben web sitesi yaptırmak istiyorum.

Vebarocco: Tabi ki  ben size yardımcı olmaya çalışacağım.Öncelikle bize nereden ulaştınız?

Müşteri: İnternet, tanıdık vs aracılığıyla.

Vebarocco: Şirketinizin faaliyet alanı nedir?

Müşteri: İnşaat

Vebarocco:Müsait olacağınız bir zamanda şirket yetkililerimiz sizi ziyarete gelip konuyu yüzyüze görüşebilirsiniz. Çok daha faydalı bilgi alışverişi olacaktır.

Müşteri: Şu an bunun için erken. Ben maliyetlerle alakalı bilgi sahibi olmak istiyorum.

Vebarocco: Peki o zaman size bir dizi sorularımız olacak. Daha önce yapılmış olan bir web siteniz var mı?

Müşteri: Genel olarak varsa bile yok der:) Hayır yok. Bu yüzden web sitesi yaptırmak istiyorum der:)

Vebarocco: Peki efendim. Beğendiğiniz web siteleri varmı?

Müşteri: Beğendiğimden önce ben web sitesi fiyatlarınızı öğrenebilir miyim?

Vebarocco: Maalesef efendim.Öncelikle sizi anlamamız, işinizde ne yansıtmak istediğinizi, hedeflerinizi idrak etmemiz gerekir. Akabinde size şirketimizin web sitesi yapımı için başvuru anketini göndereceğiz.O anketi eksiksiz cevapladıktan sonra fiyat teklifimizi sunacağız.

Müşteri: Ay ne kadar uzun bir işmiş. Nerden web sitesi yaptırmak istiyorum diye aradım. Alt tarafı bir web sitesi fiyatı vereceksiniz.

Vebarocco: Beyefendi/Hanımefendi maalesef sizin düşündüğünüz kadar kısa bir işlem değil. Biz sizin işinizi, satış yüzünüzü internette yansıtacağız. Dijital imzanızı oluşturacağız. Adres telefon defteri olarak kullanılan web sitelerini maalesef yapmıyoruz. Sizin işinizi kendi işimiz gibi benimsiyoruz. Şirket felsefemiz bu yönde.

Müşteri: Ne kadarda zorlaştırdınız. Bir web sitesi yaptırmak istiyorum dedim, burnumdan geldi. Teşekkür ederim. İyi günler.

Ve Telefon kapanır.

Bunun gibi bir çok konuşma ile karşı karşıya kalıyoruz. Web sitesi yaptırmak istiyorum deyip, yaptırdıktan sonra memnun kalmayıp, hatta web sitesini yapan kişileri bulamayıp bizi arayan kişiler yada kurumlarda dahi aynı sıkıntıları yaşamak kaçınılmaz bir hal aldı. Sektörün bu kadar kirlenmesinin sebebi, maalesef free çalışıp, iki günde yaparım sitenizi 600 liranızı alırım diyen web tasarımcı kılığındaki diplomalı yada diplomasız virüslerdir.Yani hallederiz diyenler. Mutlaka bu tür kişilerle karşılaşmışsınızdır. Web sitesi  yaptırmak istiyorum diyen değerli ziyaretçilerimiz. Öncelikle web sitenizin planlama çalışmaları olmadan fiyat veren şirket yada kişilerden uzak durun. Sonuç olarak web sitenizi ikinci kez yaptırmak zorunda kalacağınız kaçınılmaz bir gerçek. Lütfen web sitesi yaptırmak istiyorum dedikten sonra birkaç web sitesi şirketiyle bu konuyu görüşmeden karar vermeyin.  Size sorulan soruları tek tek not alın. Her gittiğiniz şirkette sorulan soruları yan yana koyarak karşılaştırma yapın. Görüştüğünüz şirketlerin web sitelerini inceleyin.Referanslar, neler yaptık, Kimler bizden oldu gibi  tamamladıkları projeleri gösteren sayfalarını detaylıca inceleyin.Ve bunlardan birkaçını arayın. Şirket hakkında bilgi almaya çalışın. Sonrasında tüm bu çalışmalarınızı yaptıktan sonra, kime yada hangi şirkete emeğinizi para olarak vereceğinize karar verin.

 

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.