Web Sitesi Sözleşmesi

Web Sitesi Sözleşmesi

 

 

WEB SİTESİ SÖZLEŞMESİ

 

 

 

 

 

 

 

WEB SİTESİ BAKIM SÖZLEŞMESİ

 

 

 

Web sitesi sözleşmesi, gerek web sitesi tasarımını yapan firmalar, gerek web sitesi yaptırmak isteyen kişi yada kuruluşlar tarafından hala önemi anlaşılamamış kanuni ve ahlaki  bir sorumluluktur. Bu sorumluluk dahilinde tüketici ve iş yüklenici hakları kanunen koruma altına alınmaktadır. Web sitesi sözleşmesi haricinde  bir de web sitesi bakım sözleşmesi vardır. Web sitesi sözleşmesi ne kadar önemli ise bakım sözleşmesi de bir o kadar önem arz etmektedir.

Neden web sitesi sözleşmesi yapılmalı:

Günümüzde kendini firma gibi gösteren bir çok kişi yada organize gruplar web sitesi tasarımı  ihtiyacı olan kişi ya da kuruluşları madur etmektedir.Bu maduriyetlik içerisinde kimi kişi ya da kuruluş web sitesinin yapımı için ödeme yapmakta yada yapılmasını bekleyerek zaman kaybı yaşamaktadır. Vebarocco olarak yaptığımız araştırmalar sonucunda sektörel olarak müşterilerimizden ve ziyaret gerçekleştirmiş olduğumuz şirketlerden web sitesi sözleşmesi olmadığında yaşadıkları sıkıntıları duyduklarımızı değiştirmeden maddeler halinde size sunmak istedik.

  1. Web sitemin yapılması için karşı tarafa güvendim ve web sitemin maliyetinin tamamını ödedim.Fakat web sitemi daha göremedim.
  2. Sitemin yapılması için ön ödeme yaptım ama hala yapacaklar diye bekliyorum.
  3. Web sitemi yaptırdıktan sonra istediğim ilave işlemler vs ler için çok yüksek ek ücretler talep ettiler. 1 yıl içerisinde yeni web sitesi maliyeti kadar ücret ödedim.
  4. Web sitemi yaptırdım, fakat şu anda web sitemde değişiklikler yapmak istiyorum ama web sitemi yapan kişilere ulaşamıyorum. Web sitesi sözleşmesi yapmadık.Ne yapacağız şimdi?
  5. Sitemi yaptırmak için para verdim fakat internet sitemi yapacak kişilere ulaşamıyorum ve malesef web sitesi sözleşmesi yapmadım.
  6. Ön ödeme yapmadan internet sitemin yapımı için anlaştım, ama hala web sitemle alakalı olarak çalışmalar başlamadı.

Web sitesi sözleşmesi yukarıdaki maddelerde gördüğünüz üzere şaşırtıcı sonuçlarla karşı karşıya kalmamak için uygulaması yapılarak alınacak en önemli tedbirdir. Tabi ki web siteniz için ön ödeme yapmanız gerekir. Hatta bazı durumlarda tamamını ödemeniz gerekebilir. Fakat bu öncelikle web sitenizi yapacak firmayı araştırmanızın akabinde gerçekleşmelidir. Web sitesi sözleşmesi burada öncelikli yapılması gereken kanuni bir süreçtir. Web sitesi sözleşmesi noter huzurunda yapılmalıdır. Bu şekilde riskleri çok daha minimalize etmenizi sağlayacaktır. Web sitesi sözleşmesi ve fiyatları ile alakalı detaylar için web sitesi fiyatları linkine tıklayarak konuyla alakalı diğer konular hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Markanızın internet  ortamlarında yansıtılmasında, doğru partnerin Vebarocco olduğunu bizimle web sitesi sözleşmesi yapma durumuna geldiğinizde daha iyi anlayacaksınız.Felsefemiz gereği herşeyin yazıyla kayıtlar altında tutulduğu Vebarocco’da, kalite ve profesyonellik kavramları, bizi tanıdıktan sonra eminiz ki sizler için değişecektir. Bilişim hizmetlerinde danışmanlık yapmış olduğumuz partnerlerimiz ise bu düşüncemizin ikinci garantisidir.Lütfen web sitesi sözleşmesi olmayan firmalara işinizi emanet etmeyin. Web sitesi sözleşme yapmak istemeyen firmalardan uzak durmaya çalışın. Daha sonra yukarıda sıraladığımız problemler başınıza geldiğinde, web sitesi sözleşmesi yapılmadığı için hem finansal hem zamansal hemde psikolojik olarak bu durumun size etki edeceğini unutmayın.Teknolojinin sanatsal evine yeniden hoş geldiniz.

 

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.